aktualne

Gramofony se vrací zpět na výsluní

Z historie… Gramofon je jedním z prvních zařízení, které umožňovalo mechanické přehrávání hudebních skladeb z kovových fonografických disků. Vychází z válcového fonografu, navrženého Thomasem Edisonem v roce 1877. Byl to americký inženýr německého původu Émile Berliner, kdo si v roce 1887 nechal patentovat postup, při kterém byla Edisonova rytina v proměnné hloubce na válci nahrazena rytinou s proměnnou šířkou. Zařízení, které nazval gramofon, tak doprovází soustava kotoučů, průmyslově jednodušších na výrobu a praktičtějších na skladování.

Gramofon nám má stále co sdělit

Gramofon si našel v každé době svou skupinu fanoušků a uživatelů. Už jen ten pocit, že si sednete do křesla, vytáhnete si voňavou desku, zapnete gramofon, přiložíte jehlu na desku a zaposloucháte se do své oblíbené skladby je dokonalý. Navíc vzhled gramofonu doplní váš interiér nezaměnitelným designem. Zveme vás k návštěvě našeho e-shopu, ať už jste začátečník nebo zkušený uživatel. Určitě si u nás vyberete ten správný kousek, který vám bude ve všech směrech vyhovovat.

Gramofon Rega Planar 1 orech SE

Náš e-shop vám přináší celou škálu gramofonů a příslušenství k nim. Nejprodávanějším kouskem na našem e-shopu je gramofon Rega Planar 1 orech SE. Je za skvělou cenu. Dáte za něj necelých 10 tisíc korun.

Má velmi jednoduchou obsluhu a je dodáván s přenoskou Rega Carbon MM. Jeho podstavec je z pevného termosetu s matnou povrchovou úpravou. Má také novou desku se setrvačníkovým efektem, která minimalizuje kolísání rychlosti při přehrávání gramofonových desek. Talíř gramofonu je poháněn řemínkem pomocí motoru s hliníkovou kladkou. Gramofon je vyroben v atraktivním barevném provedení typu ořech.

Gramofon Pro-Ject E1 PHONO OM5e High Gloss White

Dalším oblíbeným kouskem je gramofon Pro-Ject E1 PHONO OM5e High Gloss White. Jde o manuální Plug&Play gramofon základní třídy, který má integrovaný předzesilovač a přenosku. Gramofon je vybaven hliníkovým ramenem s nízkým třením a má předinstalovanou přenosku Ortofon OM5e. Jeho talíř je vyroben z antirezonančního ABS polymeru. Gramofon má také akrylový protiprachový kryt.

Pro-Ject E1 PHONO OM5e High Gloss White patří do skupiny gramofonů E-Line, jejímž cílem je poskytnout uživatelům skvělý zvukový zážitek za rozumnou cenu. U nás jej pořídíte za 8190 Kč. Odstraňte protiprachový kryt, nasaďte řemínek na talíř, propojte gramofon s vhodným vstupem zesilovače nebo aktivním reproduktorem a začněte s přehráváním.

Další články autora