aktualne

Jak vytvořit útulnou a pohodlnou atmosféru v párty stanu: osvětlení, hudba, nábytek a doplňky

Párty stan je jednoduchým přístřeškem, který ale nemusí být vůbec strohý. Útulnou atmosféru v něm vykouzlíte pomocí osvětlení i doplňků.

Správnou atmosféru vykouzlí textilie i hudba

To nejdůležitější, co pro pohodlí vašich hostů budete chtít do některého z nůžkových párty stanů pořídit, je určitě nábytek. Zvolit můžete klasické pivní sety, ale i stoly a židle. Ty mohou být pro zvýšení komfortu také opatřeny polstrováním. Případně sáhněte po látkovém potahu, který působí velice elegantně.

Obecně textilie dokážou i v obyčejném nůžkovém párty stanu vytvořit velmi luxusní a elegantní dojem. Baldachýnem je možné zakrýt dokonce celou konstrukci. Velmi elegantně vypadá také organza, dekorační mašle je možno naaranžovat na židle, látka je použitelná i pro zdobení stolů.

Nábytek je vhodné sladit stylem s případnými doplňky. Ty by se měly odvíjet od stylu akce. Například oslava narozenin „unese“ veselé barvy i neformální styl a k dekorování prostoru můžete použít například balónky. Svatby tradičně vyznívají spíše elegantně, základ proto velmi často tvoří prostor vyladěný v bílé s jednou dominantní barvou, kterou si ženich s nevěstou volí.

Podobně by náladě celé události měla odpovídat hudba. Zahrát vám tak může DJ, pozvat lze celou kapelu anebo se jednodušeji spolehnout na reprodukovanou hudbu.

Osvětlení je půvabné i praktické

Na půli cesty mezi praktičností a elegancí se nachází osvětlení. Opět bychom měli myslet na celkový koncept. Prostor lze doslova rozzářit mnoha barevnými světly, případně zvolit tlumené osvětlení v teplé bílé.

Použít můžete stojací lampy nebo světelné řetězy. Půvabně vypadají také lávové lampy. Množství těchto prvků závisí i na dostupném prostoru. Hosté by měli mít zachováno místo pro pohyb a váš nůžkový párty stan nebyl zbytečně přeplněný. Doplňků a dekorací na trhu existuje široká škála, zodpovědně tak rozvažte nejen co budete chtít pořídit, ale také kolik by toho mělo být.

Většinu lidí bude limitovat také rozpočet. Poměrně podstatnou část prostředků vymezených na celou oslavu není problém utratit právě za tyto víceméně doplňkové záležitosti. Na samém počátku je proto nutné si stanovit uvážlivě finanční limity. Zejména za dekorace není nutné utrácet téměř vůbec, s četnými návody na internetu si je i méně zruční jedinci dokážou sami vyrobit.

Další články autora