aktualne

Kolimátor Holosun SCRS nabízí špičkové parametry i snadné ovládání

Holosun v letošním roce představil hned několik novinek. Jednou z nich je kolimátor Holosun SCRS, který výrobce prezentoval na ShotShow a později na veletrhu IWA. Zjistěte, na co se u tohoto konkrétního modelu můžete těšit.

Jaké má tento kolimátor parametry

Kolimátor se solárním panelem Holosun SCRS disponuje ve verzi MRS přepínatelnou osnovou 65 MOA + tečka, kroužkem 65 MOA nebo tečkou 2 MOA. V klasické verzi poté nabízí pouze tečku 2 MOA. Celkem zařízení nabízí 12 úrovní jasu osnovy, z nichž první čtyři jsou určeny pro noční vidění. 

Kolimátor pracuje s osvědčeným footprintem, který se objevil již u modelu HE509T. Pro Weaver/Picatinny je možné dokoupit nízkou montáž, pro platformu AR-15 nic takového potřebovat nebudete. Přibalená montáž lower 1/3 co-witness vám možná na první pohled bude připadat zvláštní. Postupem času si na ni však s největší pravděpodobností zvyknete, jelikož díky ní vše funguje bez problémů přesně tak, jak má. 

Pohodlné ovládání

Co se týče dalších benefitů tohoto kolimátoru, musíme bezpochyby zmínit velmi jednoduché ovládání. Kolimátor je vybaven solárním panelem a může být ovládán zcela ručně nebo v automatickém režimu, kdy intenzitu bodu reguluje solární panel a elektronika. Výhodou jsou dále dostatečně velká tlačítka, která se vám budou skvěle mačkat i v rukavicích. 

Šrouby rektifikace jsou v tomto případě zapuštěny v těle kolimátoru a s designem těla jdou ruku v ruce. Pro snadnou instalaci nechybí ani stranový klíč, který poslouží k utažení matky montáže. Díky tomu se řešení nepovoluje a celek působí prakticky nezničitelně. 

Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz

Další články autora