aktualne

Srovnání Opera Free VPN versus GhostPath VPN: Která je lepší?

Jaká z těchto VPN je lepší: Opera VPN Free, nebo se spíše vyplatí Ghostpath VPN? Porovnali jsme obě VPN, spravedlivě je obodovali a výsledek je 7,6/10 ku 6/10.

Zkouška rychlosti Opera Free VPN – Ghostpath VPN, kdo je rychlejší?

Jedním z nejdůležitějších parametrů VPN je rychlost, platí to i o Opera VPN Free a Ghost Path VPN.

První jmenovaná v našem testu dosáhla rychlosti 114 Mb/s, průměrný výsledek druhé VPN byl 23 Mb/s. Opera VPN Free tak je o 91 Mb/s rychlejší než Ghostpath VPN.

Z měření vyplynulo, že průměrný upload u Opera VPN Free je 99 Mb/s. GhostPath VPN jsme průměrně naměřili 2 Mb/s, kvůli tomu je o 97 Mb/s pomalejší.

Zjišťovali jsme také průměrnou rychlost odezvy, u první VPN byla 41 ms. U druhé Ghostpath VPN skript naměřil průměrných 194 ms. Čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, takže Opera VPN byla o 153 ms lepší.

Průběžný výsledek Opera Free VPN – Ghostpath VPN tak je 8 /10 – 3/10.

Povede se Opera Free VPN streamovat Netflix?

Vysoká rychlost připojení je důležitým parametrem pro odblokování Netflixu, Opera VPN tuto funkci nedokáže. Většinou stačí spustit VPN a vybrat některou ze zemí, Ghost Path VPN cizojazyčný Netflix odblokovat má.

S aktivovanou VPN můžete rovněž sledovat videa na YouTube, která jsou v Česku skryta, přičemž Ghostpath VPN takovou dovednost nenabízí. Druhá z porovnávaných VPNek funkci odblokování videí na YouTube nabízí.

Při výběru VPN se vyplatí koukat také na podporu Multi-Hop připojení, ochranu DNS a Tor. Kupříkladu Opera VPN má DNS ochranu a Ghostpath VPN pro příklad nemá white-listing.

V hodnocení funkcí je celkové skóre 8 /10 : 5/10.

Jak obstojí Opera VPN Free v nabídce počtu serverů a zemí?

Nízká rychlost VPN může být způsobena nízkým počtem serverů, Opera Free VPN má pod křídly 3 serverů, v nabídce Ghost Path VPN je uvedeno 130 serverů. První jmenovaná tak nabízí o 127 méně .

Důležitá je také nabídka zemí se servery, u Ghost Path VPN v době psaní článku byl 52. Druhá porovnávaná VPN nabízí 5, čili o 47 méně. V tomto srovnání tak prohrává .

Prověřte si také počet současně připojitelných zařízení, kterých Opera Free VPN připojí neomezeně. Ghost Path VPN povoluje současně připojit 5 zařízení. Úplný přehled vlastností najdete v článku nejlepší VPN pro PC.

Jaké platformy zvládá Opera Free VPN a které podporuje Ghostpath VPN?

Mezi nejdůležitější vlastnosti VPN se řadí nabídka podporovaných zařízení, Opera Free VPN zvládne operační systém Android a zvládá zařízení s iOS. Druhá VPN ze srovnání GhostPath VPN iPhony s iOS pokrývá, systém Android zvládne připojit.

Provoz VPN se řídí zákony země, kde má společnost sídlo, což platí také o sdílení informací o provozu se státními orgány. Opera Free VPN byla založena v Norsku. Druhá z VPN má sídlo v USA.

Appka Opera Free VPN je v českém jazyce, Ghostpath VPN česky lokalizována není.

Ve známkování platforem dosáhla Opera VPN Free bodového součtu 6/10, Ghostpath VPN si vysloužila hodnocení 9/10.

Srovnání cen Opera VPN versus Ghost Path VPN

Ghost Path VPN lze pořídit za 72 Kč měsíčně, druhou z VPN můžete mít zdarma. Hodnocení VPN za poměr ceny a funkcí je 10/10 pro první, respektive 5 /10 pro druhou porovnávanou VPN.

Další články autora