aktualne

Vyberte si kolimátor na každodenní použití

Kolimátor je praktickým vybavením, které vám může usnadnit život. Vyznat se v rozsáhlé nabídce na trhu však nemusí být jednoduché. Zjistěte, o co se při výběru kolimátoru opřít. 

K čemu slouží kolimátor

Kolimátor je označení pro optické zařízení, které se používá jako alternativa ke standardním mířidlům. Díky kolimátoru můžete rychleji zamířit na cíl a tímto způsobem docílit úspěchu při střelbě. 

Je lepší otevřený, nebo uzavřený kolimátor?

Jakmile se pustíte do pátrání po ideálním kolimátoru, zijstíte, že se rozlišují takzvané otevřené a uzavřené typy. Uzavřený kolimátor vyniká vyšší odolností vůči znečištění, které může být způsobeno prachem či vlákny z oblečení. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že jsou tyto kolimátory robustnější.

Otevřené kolimátory na pistoli takovou odolnost nenabízí, nicméně pro běžné použití to zpravidla postačí. V tomto ohledu lze tedy tyto modely bez problémů doporučit. 

Jakou velikost tečky zvolit?

To záleží na tom, na jakou vzdálenost typicky střílíte. Při střelbě na krátkou vzdálenost se hodí kolimátor s tečkou větší než 6 MOA, případně i obrazec 32 MOA. Pokud se chystáte střílet spíše na delší vzdálenost, najde u vás uplatnění kolimátor s tečkou s menší tečkou (2 MOA). 

Ujistěte se ohledně kompatibility

Na závěr nezapomeňte zvážit, zda je vámi vybraný kolimátor vůbec kompatibilní s typem vaší zbraně. Zjistěte si, s jakým typem montáže daný model pracuje a zda tedy bude možné kolimátor na vaši zbraň bez problémů instalovat. 

Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz

Další články autora