Hrdinou byl polský brankář. Vychytal vlastní a PSG triumf ve sklenici neobhájí

Nice se ve čtvrtfinále setká s Olympique Marseille.

PAŘÍŽ. Fotbalisté Paříže St. Germain neobhájí triumf ve Francouzském poháru. V osmifinále prohráli v Parku prince s OGC Nice 5:6 po jedenáctkovém rozstřelu.

V řádném hracím čase zápas skončil bezbrankovou remízou.

Hrdinou hostů byl polský brankář Marcin Bulka, který je v Nice na hostování právě z PSG. V rozstřelu zneškodnil pokusy Leandra Paredese i Xaviho Simonse.

V základní jedenáctce Paříže figuroval také Lionel Messi, Kylian Mbappe nastoupil po hodině hry.

Trenérovi Paříže Mauriciovi Pochettinovi chybělo v zápase s Nice více kreativity. „Celkově jsme byli lepší než Nice, pro málo šancí jsme však nevyhráli před jedenáctkovým rozstřelem.

Musíme si udržet optimismus, našimi cíli jsou stále Ligue 1 a Liga mistrů,“ řekl po zápase argentinský kouč.

A wide angle panoramic image of a outdoor soccer stadium outdoor stadium or arena full of spectators under a dramatic stormy evening sky at sunset. The image has depth of field with the focus on the foreground part of the pitch. With intentional lensflare

Navzdory 68procentnímu držení míče nedokázali Pařížané skórovat, což se jim naposledy ve Francouzském poháru stalo v roce 2011, kdy prohráli finálové utkání s Lille 0:1.

V táboře Nice zavládla po vyřazení obhájce trofeje euforie. „Je to šílené,“ řekl po duelu dvaadvacetiletý Bulka:

„K PSG, ze kterého jsem tady na hostování, mám respekt a miluji ho. Hráčů znám, ale bylo to víc o pocitu – vybral jsem si správnou stranu a vychytal jsem je,“ vysvětlil 22-letý gólman, pro kterého to byl první zápas v Parku princů.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram