aktualne

Investice do kvalitních rukavic na kolo se vám vyplatí

Dbáte na svoji bezpečnost při jízdě autem, na kole používáte helmu a chování se bezpečně a zodpovědně učíte i své děti? Pak by vám doma neměly chybět ani rukavice na kolo. Víte, k jakým účelům nám vlastně slouží, a proč by je měli nosit muži, ženy i děti kdykoli usednou na kolo?

Základní rozdělení rukavic na kolo

Naše ruce jsou v neustálém kontaktu s kolem, opírají se o něj a ovládají jej. Také jsou na ně během jízdy přenášeny vibrace. I z těchto důvodů je důležité mít ruce opatřené rukavicemi na kolo, které umí zmírnit otlačení a utlumit přenášející se vibrace.

Dle roční doby dělíme rukavice na zimní a letní rukavice na kolo. Kromě mírnění otlaků a přenášení vibrací, umí zajistit rukám i teplo a ochranu před chladem, větrem, ale také představují ochranu při pádech nebo hrozbě poškrábání např. od větví v lese.

Podle toho, v jakém terénu jezdíte a jaká je roční doba, zvolte buď dlouhé, nebo krátké rukavice na kolo. Právě dlouhé rukavice jsou lepší pro terénní jezdce, kterým hrozí více riziko pádu, nebo také kontakt se stromy i křovím. Na místě je zde větší ochrana i v oblasti prstů.

Rukavice s vycpávkami

Volit můžete u rukavic i to, zda budou vycpané, nebo nikoliv. I v případě, že si koupíte vycpaný typ, vždy velmi dobře větrají a zajišťují, aby byly ruce v suchu.

K ověřeným výrobcům cyklistického oblečení patří SILVINI, CASTELLI, ENDURA, ROECKL, WOOM a další. Pro děti jsou oblíbené právě poslední uvedení, tedy dětské cyklistické rukavice WOOM, k českým firmám patří SILIVNI, do Itálie zabrousíte s CASTELLI, ENDURA je Skotská…

Bohatou nabídku cyklistických rukavic, které jsou dokonale popsasné, ale také dalšího cyklo oblečení, jízdních kol, ať už se jedná o elektrokola, horská kola, kola a odrážedla pro děti, dámská kola či jiné zboží pro cyklistiku, nabízí Bikero.cz. Rádi vám zde s výběrem pomohou a poradí. Vaše ruce i ruce dětí budou v rukavicích bezpečnější.

Další články autora