Mechanická ramena zalévají rýžové nudle. Hvězdami v Pekingu jsou roboti

Ze stropu jídlo na stůl snášejí roboty.

PEKING. Zimní olympiáda v Pekingu má krátce před oficiálním startem nečekané hvězdy. Tedy alespoň v jídelně hlavního mediálního centra v Pekingu a nejsou to lidé. Jídlo totiž připravují a roznášejí roboty.

Zákazník si po příchodu do rozsáhlé jídelny může vybrat z pestrého menu, ať už je to tradiční čínská kuchyně, klasická západní jídla či fastfoodové hamburgery, sendviče a hranolky.

Všude ho vítá a usměrňuje milý personál, ale oči návštěvníků ihned spočinou na velkých boxech za ním. V nich totiž připravují a roznášejí jídla výdobytky moderní doby.

Mechanická ramena zalévají rýžové nudle, hliněnou misku rýže s žebírkami podá přes okénko automatizovaná linka, ale největší pozornost poutá oddělení s tradičními specialitami, kde vám pokrmy snese ze stropu speciální dopravní systém.

Po večerech bude zase „hrdinou“ robotický barman, který připraví míchané nápoje. Jídelna je už pár dní před oficiálním otevřením her pořádně zaplněná, ale ne všichni v ní jedí.

„Cantley, Canada – Mai 8, 2012: Three Generic medals with sport torches in hand with in the background a part of Olympic Flag in the wind which is composed of five interlocking rings in blue, yellow, black, green and red.“

Automatizované systémy si totiž natáčejí téměř všechny televizní štáby a zahraniční novináři.

Automatizovaná linka takto podává jídlo. (
Čínští organizátoři i takto mohou v uzavřené bublině minimalizovat kontakty mezi účastníky her.

Roboty využívají například ik úklidu rozsáhlých prostor mediálního centra či dezinfekci i v hotelích.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram