aktualne

Nadal a doping? Jedna věc se s věkem zlepšuje, říká Hrbatý

Na Australian Open se vše sešlo ve prospěch Rafaela Nadala, ukázal navíc skvělou bojovnost a proto vyhrál. Za svoji dlouhou kariéru získal na Australian Open jednoznačně nejpřekvapivější grandslamový titul.

Španělský tenista pořádně zamíchal kartami v boji o historické prvenství v počtu grandslamových vítězství. Navíc v době, kdy se s ním příliš nepočítalo. Osamostatnil se s 21 tituly na první příčce.

Souboj o historické prvenství tím však zdaleka neskončil.

„Toto vítězství mu určitě dodalo energii a chuť pokračovat,“ říká o Nadalovi bývalý trenér Darie Kasatkinové či Dominiky Cibulkové Vladimír Pláteník.

Nadal absolvoval jako přípravu na Australian Open menší turnaj v Melbourne, který se však hrál na týchž kurtech jako grandslam. To mu dodalo spoustu sebevědomí.

„Myslím si, že kdyby Nadal nevyhrál turnaj ATP v Melbourne, tak nevyhraje Australian Open. Je umění se správně rozhodnout, jak se připravit na grandslamový turnaj,“ míní bývalý úspěšný slovenský tenista Dominik Hrbatý.

Zkušenosti i vůle

Pro mnohé fanoušky bylo nepochopitelné, jak mohl brzy 36letý Nadal být schopen držet krok s výrazně mladšími soupeři iv dlouhých zápasech. Na první pohled by se mohlo zdát, že dlouhou dobu strávenou na kurtu musí být zákonitě výhodou pro mladé.

Finále proti Medveděvovi trvalo téměř pět a půl hodiny, s Berrettinim v semifinále strávil Nadal na kurtu další téměř tři hodiny. Oba jsou přitom mladší o deset let.

professional tennis sport 4k video background

Španěla pořádně potrápil io 13 let mladší Denis Shapovalov ve čtvrtfinále, který ho zdržel na kurtu více než čtyři hodiny.

Jak to je možné, že v tak náročných zápasech nakonec uspěl Nadal, který půl roku nehrál pro zranění a po návratu dostal koronavirus?

Další články autora