Svářecí technika: Invertorová svářečka pro začátečníky i profesionály

Invertorové svářečky jsou vhodné pro různé metody svařování a nabízí tak univerzálnost. Ocení ji začátečníci, ovšem i profesionálové ve svém oboru. Tato svářecí technika nabízí špičkové vlastnosti, praktické funkce a rozmanité využití.

Invertorová svářečka

Svářecí technika s invertorem nabízí značnou výhodu díky možnosti snadno změnit parametry. Invertor neboli měnič využívá principu takzvaného spínaného zdroje. Ten dokáže měnit střídavé napětí ze zásuvky (50 Hz) na vysokofrekvenční napětí (až 100 kHz) a následně jej usměrnit. Je tedy možné svařovat metodami MMA a TIG, dále pak také metodami MIG/MAG. Tato svářečka tak najde využití při různých projektech.

Skvělé parametry

Invertorová svářečka nabízí i řadu dalších výhod. Jednou z nich jsou její rozměry. Tato svařovací technika nabízí nezvykle nízkou hmotnost a malé rozměry. To je umožněno díky stoupající frekvenci, jelikož lze zmenšit transformátor. Ve výsledku tak získáte kompaktní zařízení. Svářečku tak nemusíte mít pouze v dílně – snadno ji přesunete do terénu, ať už na stavbu či montáž. Problémem není ani práce na žebříku, mnoho modelů je vybaveno praktickým popruhem přes rameno pro snadnější práci.


Plánujete rozlučku se svobodou? Máte už svatební oznámení? Máme pro vás tip: akrylové svatební oznámení.


Praktické funkce

Zařízení s invertorem nabízí mnoho užitečných funkcí, díky kterým práce s touto svářečkou bude ještě snadnější. Jedná se například o funkci hot start, tedy snadné nahození oblouku. Dále pak oceníte ochranu před přivařením elektrody ke svařovanému materiálu či třeba pulzní sváření pro svařování zvláště tenkých plechů. Jedná se o skvělou svářečku do domácí dílny, snadné ovládání je příznivé i pro začátečníky. Špičkové vlastnosti zařízení však ocení i profesionálové.

Jestliže si nevíte rady, jakou svářečku vybrat, invertorová svářečka je tou nejlepší volbou. Jedná se o univerzální zařízení, které umožňuje různé metody svařování.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram